Golfové oblečení

Golfové oblečení patří do základní výbavy pokročilého golfisty či golfistky. Přirozeně se nejedná o povinnou část výbavy, ale je dobré mít vždy na paměti, že šaty dělají člověka, což platí i zde. Pokud hrajete na golfovém simulátoru, určitě se obléknete jinak, než když hrajete přímo na greenu, v přírodě.

Golfové oblečení a jeho vzhled má historickou souvislost a sahá až k počátkům historie golfu. Z článku „Golfový míč napříč historií“ se můžete dozvědět, že golf založil anglický král, díky němuž se tento sport stal hrou gentlemanů.

V dnešní době se etiketa trošku uvolnila, ale přesto je důležité dodržovat základní pravidla oblékání, která zahrnují neseprané tričko s límečkem či stojáčkem a golfové boty, díky nimž se budete cítit pohodlně (psychická pohoda hraje při hře velkou roli), a plátěné kalhoty. U žen lze plátěné kalhoty vyměnit za sukni, ne však za minisukni.

Co je tedy základem golfového oblečení? Základem je správný výběr. Ať už nosíte jakékoli oblečení, mělo by být pohodlné, ale zároveň funkční, a splňovat pravidla golfové etikety. Při výběru oblečení byste se měli řídit často slýchanou průpovídkou, že není špatného oblečení, ale špatně oblečeného golfisty. Vždyť není nic jednoduššího, než si vzít oblečení s sebou do golfového bagu a v případě nepříznivého počasí se převléci.

Speciální kategorií golfového oblečení je takzvané funkční prádlo, díky němuž zabráníte nachlazení. Toto prádlo poskytuje pocit sucha, odvádí pot dále od těla a zachovává vás v teple, díky čemuž zabrání případnému prochladnutí. Protože jsme si vědomi této skutečnosti, nabízíme vám dámské i pánské termoprádlo. Naší specialitou je mimo jiné nabídka termoprádla se stříbrem, což dozajista ocení nejeden hráč.

Vrácení zboží

Zboží vám nesedí? Můžete nám jej vrátit nebo vyměnit.

Rychlé doručení

Zboží objednané a přijaté ke zpracování v době od pondělí do pátku do 14:00 je odesíláno do 24 hodin od podání objednávky.

Široký výběr

99% zboží, které nabízíme máme skladem.

Zavedený e-shop

Nakoupilo u nás přes 10 000 spokojených zákazníků.

X

Přihlášení

Zapoměli jste heslo?
zašleme vám nové na vaši
emailovou adresu